NT pirkimas grynais pinigais arba pavedimu
NT pirkimas grynais pinigais arba pavedimu – aktuali tema tiek perkantiems NT, tiek jį parduodantiems. Tad pakalbėkime apie tai. Pasistengsime čia išdėstyti aiškiai, kas tai yra, ir kokie skirtumai tarp pirkimo-pardavimo grynaisiais ir pavedimu.
Anksčiau prieš apsiperkant dažnas pasitikrindavo ar tikrai turi grynųjų pinigų, nes ne visur galima atsiskaityti banko kortele. Tačiau dabar didmiesčių gyventojai pradeda užduoti sau kitą klausimą: ar tikrai turiu banko kortelę, telefoną ar išmanų laikrodį, kuriais galėčiau atsiskaityti. Vis dažniau pasirodo paslaugas ar prekes teikiančių vietų, kurios nepriima grynųjų pinigų. Toks atsiskaitymo būdas vis labiau populiarėja, o tendencija pastebima jau kelerius metus mažėjant bankų bankų skyrių skaičiui, kurie teikia grynųjų pinigų operacijų paslaugas. Per ketverius metus tokių banko skyrių sumažėjo dvigubai. Taip pat, pastebimas ir didesnis internetinio banko naudojimas.
Perkame NT grynais arba pavedimu
Nekilnojamo turto rinka taip pat stipriai veikiama pirkėjų įpročių. Nors augant būsto paskolų paraiškų skaičiui gali atrodyti, kad grynaisiais perkančių yra labai mažai, tačiau rinkoje vis dar nemaža dalis būstų įsigyjama be paskolos, iš nuosavų lėšų. Neretai atsiskaitymas grynaisiais pinigais arba kitaip vadinamomis nuosavomis lėšomis tampa derybiniu svertu. Tačiau nereikėtų suklysti ir manyti, kad taip vadinamos grynųjų pinigų operacijos. Šiuo derybiniu svertu gali būti mokėjimas atliekamas pavedimu, tačiau perkant be paskolos. Kadangi paskolos rengimo, gavimo ir suteikimo procesas yra pakankamai lėtas, o pardavėjas yra orientuotas į greitą pinigų gavimą, perkant iš nuosavų lėšų galima sutaupyti nemažai laiko.
Visgi įsigyjant turtą nuosavomis lėšomis (be paskolos) iškyla kitos problemos. Jeigu norima išsigryninti turimas lėšas ir notarinės sutarties metu atsiskaityti grynaisiais, reikės ne tik sumokėti bankui už asmeninių lėšų išgryninimą, tačiau ir užsakyti norimą išgryninti sumą iš anksto, nes bankomatuose išduodami grynieji pinigai yra apriboti tam tikromis sumomis. Dar viena svarbia detale tampa grynųjų pinigų patikrinimas. Ne kiekvienas notaras turi grynųjų pinigų tikrinimo aparatą. Kas prisiims atsakomybę, jeigu pinigai netikri? Patikrinti gaunamus grynuosius būtina. Tai galima padaryti banke arba notarų biure, kuris turi grynųjų pinigų tikrinimo aparatą.
NT pirkimas-pardavimas ateityje
Anot straipsnio pradžioje minimos tendencijos, grynųjų pinigų atsiskaitymai turėtų ženkliai sumažėti, todėl daugiau dėmesio verta skirti tinkamam elektroniniam atsiskaitymui, nes kelionė į banką notarinės sutarties metu užims daug laiko ir procesas nebus toks paprastas, koks galėtų būti.
Pirkimo-pardavimo procesas yra viena svarbiausių užduočių nekilnojamojo turto brokerio darbe. Retas pardavėjas ar pirkėjas, kurie patys organizavo pardavimo-pirkimo procesą, džiaugiasi sklandžiu sandoriu. Dažnai sunku apjungti kelis procesus ar institucijas, kurios aiškiai ir detaliai sudėliotų veiksmų planą. Būtent tam ir reikalingas tarpininkas (agentas, nt brokeris).
Jeigu NT perkate nuosavomis lėšomis (kitaip vadinama „grynaisiais“), tačiau mokėjimą atliekate bankiniu pavedimu, Jums vertėtų atkreipti dėmesį į kelias detales. Visų pirma viskas vyks daug greičiau, jeigu pavedimą darysite ne banko padalinyje, o sandorio metu notarų biure. Kad galėtumėte atlikti didelės sumos pavedimą, iš anksto turite pasitikrinti ir, jeigu reikia, pasididinti pavedimo limitą. Tai padaryti galite internetu arba banko padaliniuose. Bankiniam pavedimui Jums reikalingi ir asmeniniai prisijungimai prie banko sistemos: Smart ID, kodų generatorius ir kita. Iš anksto pasitikrinę visus nurodytus parametrus ir duomenis, galėsite sėkmingai atlikti pavedimą NT pirkimo-pardavimo sandorio metu į nurodytas sąskaitas stebint notarui. Atlikto pavedimo kopiją turite perduoti notarui, kuris prisegs ją prie sutarties medžiagos.
Taigi, atliktas pavedimas ne tik saugesnė ir užtikrinta priemonė dviejų šalių atsiskaitymams, tačiau ir reikalauja mažiau streso bei pasiruošimo.
Norintiems sužinoti detaliau, siūlome nepamiršti, kad nekilnojamo turto brokeris nėra tik pardavimo paslaugas teikiantis tarpininkas, jis gali būti naudingas ir visais su procesu susijusiais klausimais.
Nekilnojamojo turto agentas taip pat gali būti Jūsų saugiklis, apsaugantis nuo neskaidrių ir abejotinų kitos šalies pasiūlymų, per kuriuos galite likti nukentėję. NT pirkimas grynais pinigais arba pavedimu – šiame procese visada yra daugiau ar mažiau rizikos.
Jeigu reikia pagalbos NT pirkime-pardavime
Visais klausimais, ar tai būtų NT pirkimas grynais pinigai arba pavedimu, ar dokumentų tvarkymas, nuoma, NT paieška ir t.t. Jums gali padėti SPECTRUM NT brokerė Ieva. Telefonas +370 657 63343. Ieva dirba Kaune ir Kauno rajone, kai kuriais atvejais ir kitose Lietuvos vietose.
