NT vertinimas – trumpas gidas

NT vertinimas – trumpas gidas

Nemomas nekilnojamojo turto vertinimas - nt vertinimas

Apie NT vertinimą paprastai

Lietuvoje, kur didžioji dalis gyventojų viską „moka“ pasidaryti patys, nekilnojamojo turto vertinimas išlieka svarbia ir „pasidaryk pats“ sindromui atsparia paslauga. Dažnas lietuvis, ypač nesusidūręs su nekilnojamojo turto vertinimu, lengvabūdiškai galvoja, kad tai atrodo maždaug taip: nueini į nt skelbimų portalą (Alio.lt ar pan.), atsifiltruoji nekilnojamojo turto skelbimus pagal vietovę, gatvę, pasirenki panašų nekilnojamąjį turtą į norimą vertinti ir štai, turi kainą, kiek toks nekilnojamasis (NT) turtas galėtų kainuoti. Bet, čia turime didžiausią problemą – toks vertinimas yra neoficialus, jis bankams netinka. Taip pat, toks nekilnojamojo turto (NT) vertinimas yra neprofesionalus, ir, greičiausiai, neatitinka tikrovės. Kodėl? Šis straipsnis apie nekilnojamojo turto vertinimą Jums atsakys į šiuos klausimus. Taip pat, išsamiai apšvies, kam, kodėl, kada, kokiu tikslu, kiek kainuoja, kas daro nekilnojamojo turto vertinimus, ir… Na, belieka perskaityti ir sužinoti patiems 🙂

Taigi, kas tas NT vertinimas?

Pradžioje papasakosime, kas yra tikras nekilnojamojo turto vertinimas, kurį atlieka sertifikuoti nekilnojamojo turto vertintojai (ir kai kuriais atvejais atlieka nekilnojamojo turto brokeriai, nt agentai, ar nt agentūros).

Taigi, nekilnojamojo turto vertinimas (dažnai minimas kaip tiesiog NT vertinimas) yra speciali NT vertintojo paruošta ataskaita, susidedanti iš daug lapų ir susegta į segtuvą. Šioje ataskaitoje, arba tiesiog NT vertinime yra visa techninė informacija apie vertinamą turtą, jo būklės aprašymas, nuotraukos, eksplikacija (iš „bylutės“), planas (iš tos pačios „bylutės“), palyginamoji analizė, paimta iš Registrų centro apie panašius objektus, kurie buvo parduoti pastaruoju metu tose apylinkėse, kuriose yra vertinamas turtas ir kita informacija.

Kredito įstaigoms oficialaus NT vertinimo reikia visuomet

Oficialus nekilnojamojo turto vertinimas gali būti reikalingas pavyzdžiui bankams. Bankai nekilnojamojo turto vertinimo reikalauja visuomet, kai nekilnojamasis turtas yra perkamas už banko suteikiamą paskolą. Bankas, gavęs oficialų nt vertinimą, mato, koks turto vertintojas atliko vertinimą, kas tai per turtas, ir kiek jis vertas rinkoje. Naudodamasis šia nekilnojamojo turto vertinimo ataskaita bankas gali spręsti, kokio dydžio paskolą gali suteikti už šį turtą.

NT vertinimai reikalingi ir antstoliams 

Kita įstaiga, kuriai gali prireikti nekilnojamojo turto vertinimo – antstolio kontora. Tuo atveju, kai antstolis areštuoja turtą su tikslu jį parduoti (pavyzdžiui už skolas), jam tenka užsakyti nekilnojamo turto vertinimą pas NT vertintojus. Tai daroma visų pirma dėl įstatymų reikalavimo. Taip pat, toks įstatymas egzistuoja dėl skolininkų interesų gynimo, t.y. turto vertinimas parodo, kiek rinkoje kainuoja toks nekilnojamasis turtas. Dėl to antstolis, skelbdamas varžytynes, turtą turi pardavinėti už vertinime numatytą kainą. Taigi, šiuo atveju oficialus nt vertinimas taip pat yra neišvengiamas. Dar viena įstaiga, kuri nuolat naudoja oficialias turto vertinimo ataskaitas – Registrų centras. Registrų centras apskaičiuoja vidutinę nekilnojamojo turto kainą, pagal kurią gali būti apskaičiuojami mokėtini mokesčiai (pavyzdžiui paveldėjus nekilnojamąjį turtą ir jį pardavus, jei NT neišlaikomas 10 metų po paveldėjimo fakto įsiteisėjimo). Šiuo atveju kai kurie gyventojai (arba įmonės) pateikia oficialas turto vertinimo ataskaitas Registrų centrui tam, kad įrodytų, jog turto vertė nėra tokia, kokią nustatė Registrų centras „akluoju“ (arba oficialiai – masinio vertinimo būdu) vertindamas nekilnojamąjį turtą. Jeigu nekilnojamojo turto ataskaitoje kaina yra kitokia, Registrų centras registruoja kainą, kuri nurodyta oficialioje NT vertinimo ataskaitoje. Tuomet mokesčiai skaičiuojami ir mokami nuo naujos vertės, kuri buvo įrodyta nauja NT vertinimo ataskaita.

Norint sužinoti NT vertę dėl savęs

Nekilnojamasis turtas gali būti vertinamas ir dėl savęs, kad žinoti, už kiek dabar rinkoje būtų galima parduoti konkretų NT objektą. Tokiu atveju tokį vertinimą gali atlikti nebūtinai nekilnojamojo turto vertintojas, bet ir NT brokeris, NT agentas ar nekilnojamojo turto agentūra. Tai daroma taip: agentas, brokeris ar agentūra valdo duomenų bazes apie įvykusius sandorius tam tikrose zonose. Jie, matydami, už kiek konkrečioje zonoje buvo parduotas panašus turtas, gali pasakyti (arba parašyti ataskaitoje), už kiek galima parduoti vertinamą turtą. Šioje vietoje labai svarbu nesikliauti vien tik viešai pardavinėjamų NT objektų aprašymais ir kainomis, kadangi pardavinėjami objektai nėra parduoti NT objektai. Beveik visuomet nekilnojamasis turtas, kurį matote pardavinėjamą per NT portalus, parduodamas už kitą kainą. Ir dažniausiai po derybų ta kaina būna keliais ar net keliasdešimčia procentų mažesnė, nei pradinė, kuri buvo skelbiama NT portaluose, kaip pradinė kaina. Todėl labai svarbu tokį neoficialų vertinimą atlikti pas patyrusį NT brokerį, NT agentą ar NT agentūra. Tik jie valdo dideles duomenų bazes, kuriose yra informacija atitinkanti Jūsų norimą įvertinti objektą.

Norite sužinoti daugiau apie NT vertinimą?

Nekilnojamojo turto vertinimo galimybių, atvejų ir būdų yra ne vienas, ir kaip matote, šis veiksmas atliekamas gana dažnai. Plačiau apie tai galite sužinoti tiesiog paskambinę mums telefonu +37068133050. Mielai Jums padėsime suprasti, ko ir kodėl Jums reikia, ir kaip tai atlikti. Mūsų konsultacijos nieko nekainuoja. Skambinkite mums jau dabar, mes dirbame ir savaitgaliais.

NEMOKAMAS NT vertinimas

Dar vienas svarbus dalykas, kurį galite gauti šioje svetainėje – tai nemokamas nekilnojamojo turto vertinimas. Jeigu paspausite viršutinėje meniu juostoje ant NEMOKAMOS PASLAUGOS, Jums turėtų leisti pasirinkti NEMOKAMAS NT VERTINIMAS. Jeigu paspausite ant šios nuorodos, Jums bus užkrautas naujas langas, kuriame galėsite pateikti duomenis apie nekilnojamąjį turtą, kurio vertinimas Jums reikalingas. Pateikę šiuos duomenis specialioje formoje nemokamą NT vertinimą gausite greitu metu, per 1-2 darbo dienas. Ir jis bus profesionalus, papildytas patyrusio nt brokerio komentaru ir rekomendacijomis. Ir čia nėra jokių paslėptų sąlygų. Taip, mes Jums suteiksime nemokamą nekilnojamojo turto vertinimą. Išbandykite!

One Reply to “NT vertinimas – trumpas gidas”